Skip to main content

Melatonina

Melatonina wytwarzana jest w organizmie zgodnie z biologicznym cyklem dobowym. W ciągu dnia, kiedy jest jasno, uwalniania jest jej niewielka ilość (ok. 20%).
Gdy zapada zmrok, następuje intensywne wydzielanie melatoniny, która sprawia, że stajemy się senni. Jeśli cykl zostanie zaburzony, mogą pojawić się problemy ze snem w nocy oraz uczucie senności, dekoncentracji w ciągu dnia.

Jesienią i zimą melatonina sprawia, że jesteśmy senni po południu, a w nocy mamy kłopoty ze snem. Dzieje się tak, gdy dzień staje się coraz krótszy – ciemności zapadają wcześniej, a dodatkowo deszczowa pogoda sprawia, że czasem przez cały tydzień brakuje nam światła słonecznego.
To wszystko sprzyja wydzielaniu melatoniny, ale… za wcześnie. Organizm zaczyna ją produkować już po południu (to dlatego jesteśmy tak senni pod koniec dnia pracy), a szczyt jej ilości przypada na okolice między północą a 2 nad ranem. Potem jest jej coraz mniej, co sprzyja częstemu budzeniu się. W konsekwencji budzimy się zmęczeni i niewyspani.

Są badania, z których wynika, że zastosowanie niewielkich dawek melatoniny wieczorem poprawia jakość snu i zmniejsza ilość wybudzeń. Dlatego właśnie jest nasz inhalator Zaśnik.

Melatonina poprawia jakość snu i przyspiesza zasypianie

Ważne jest również to, że poziom melatoniny obniża się wraz z wiekiem. Wpływa na to palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz nieregularny tryb życia. Dzięki niej rano samopoczucie jest o wiele lepsze, organizm jest zresetowany, wypoczęty, a układ nerwowy zregenerowany. To zastosowanie wykorzystują duże koncerny i producenci suplementów diety, proponując kapsułki i tabletki z melatoniną, która ma zredukować ilość przebudzeń w nocy i wyciszyć organizm.

Jednak jednym z największych problemów przy przyjmowaniu fizycznych suplementów melatoninowych jest zmienne i powolne wchłanianie (trwa ono 30-60 minut, a czasami nie działa w zależności od ilości pokarmu w żołądku). Wdychanie melatoniny pozwala na uzyskanie efektu niemalże natychmiastowego, dlatego przychodzimy z pomocą , naszym ZAŚNIKIEM , inhalatorem który pomoże Ci nie tylko szybko zasnąć ale również cieszyć się spokojnym, zdrowym snem.

Dlaczego jej potrzebujesz

Twoje ciało potrzebuje snu tak samo jak tlenu, jedzenia oraz picia. Sen ma duże znaczenie dla pamięci oraz efektywnego funkcjonowania mózgu. Ludzie, którzy źle sypiają często mają problemy z nadwagą. Niedobór snu upośledza funkcjonowanie układu hormonalnego oraz odpornościowego. Sami wiecie, że kiedy jesteście niewyspani brakuje wam motywacji, ciężko jest się skoncentrować, a samopoczucie jest o wiele gorsze. Możecie spać nawet 12 godzin i nadal się nie wysypiać. Długość snu nie ma aż tak dużego znaczenia. Ważniejsza jest jego jakość. W trakcie snu w naszym mózgu zachodzi odnowa komórek. Można powiedzieć, że sen działa na mózg oczyszczająco. Kiedy śpimy następuje regeneracja systemu mającego za zadanie kontrolowanie przemiany materii. Następuje szybszy przepływ krwi do mięśni oraz wzmaga się produkowanie hormonów odpowiedzialnych za wiele funkcji, np. wzrost.

Jeżeli chciałbyś zmienić swoje życie i budzić się codziennie wypoczęty oraz lepiej zasypiać, to ZAŚNIK jest właśnie dla Ciebie. Przez snem wystarczy wziąć do 10 wdechów naszego inhalatora (w jednym wdechu jest 0,5 mg melatoniny).

 

Jak to działa?


To bardzo proste ! Wdychanie zamienia wewnętrzne płyny w dyfuzorze (melatoninę, lawendę, rumianek) w lekką mgiełkę, którą wdychasz, a następnie wydychasz. Gdy wdychasz zapala się światełko na końcu inhalatora, wtedy wiesz że mgiełka się wydostaje. Wdychanie melatoniny pozwala na prawie natychmiastowe działanie, a także pozwala doświadczyć kojącego aromaterapeutycznego działania lawendy i rumianku.

Jeżeli obawiasz się że w naszym inhalatorze znajduję się nikotyna lub inne substancje uzależniające, to nic bardziej mylnego. ZAŚNIK nie zawiera żadnych z tych substancji, jest to po prostu dyfuzor do aromaterapii w składzie z melatoniną, rumiankiem oraz lawendą, to jego trzy główne składniki. ZAŚNIK zawiera melatoninę i olejki eteryczne oraz uwalnia aromatyczną parę wodną, aby zapewnić wszystkie korzyści z aromaterapii. Jest on przeznaczony dla osób dorosłych, które chcą się zrelaksować i lepiej zasnąć.

Zacznij lepiej spać! Wypróbuj ZAŚNIK!

2 komentarze

Leave a Reply